01-ua

foto durektor2014

Дорогі друзі, колеги, випускники коледжу, нинішні та майбутні студенти!

    Ви переглядаєте веб-сайт одного з провідних навчальних закладів України I рівня акредитації з підготовки молодших спеціалістів будівельної галузі, бухгалтерського обліку, фінансів та кредиту, програмування, організації виробництва – Відокремлений структурний підрозділ «Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва»

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ


  1. 1.Якщо Ви бажаєте здоров'я своїм дітям, необхідно побудувати весь побут у сім'ї за принципами здорового способу життя:

а)   живіть у певному режимі праці,відпочинку,харчування, а саме: вчасно     лягайте спати, харчуйтеся;

б) починайте день з посмішки та фіззарядки;

в) облиште курити, вживати алкоголь при дитині;

г) залишайте за порогом дому роздратованість цінами, урядом, керівниками і підлеглими, невдачами і поганим самопочуттям, бо все це непомітно передається членам вашої родини. Відбувається поступове накопичення стресової енергії, яка виснажує нервову систему, порушує роботу всіх систем організму, знижує його захисні функції;

д) не ставайте рабами телевізора, особливо у вихідні. Знаходьте час для спілкування з природою. Це допоможе відновити нервову енергію , підвищити імунітет. Пам'ятайте, що вигляд хворобливої людини пробиває біоенергетичний та психологічний захист інших;

е) дуже добре, якщо Ви захоплюєтесь спортом, це допоможе залучити до здорового способу життя і дитину;

ж) пам’ятайте,що всі Ваші звички – це не більш ніж стереотипи, що створюють оманливе відчуття комфорту. Ваші нові звички, для набуття яких потрібні вольові зусилля, принесуть Вам і Вашим дітям щастя повнокровного ,здорового життя, подарують комплекс нових відчуттів.

2. Якщо Ви бажаєте бачити вашу дитину працьовитою ( а лише це дає змогу реалізувати себе в житті і претендувати на успіх), то:

а) ніколи не позбавляйте своїх дітей участі у сімейній праці. Це не тільки виховує навички, а й формує звички робити щось у сім'ї і для сім'ї ;

б) ніколи не говоріть погано про наслідки діяльності дитини, прогнозуйте результат. Страх невдачі не повинен обмежувати творчість і ініціативу;

в) ніколи не виносьте «сміття з хати»;

г) не поділяйте працю в сім'ї на «жіночу» і «чоловічу». У цьому запорука виховання почуття обов’язку стосовно будь-якої праці, необхідність якої висуває життя.

3. Якщо Ви хочете бачити своїх дітей здатними збудувати міцну сім'ю, бути щасливим у ній, подарувати Вам вдячних і культурних онуків, то:

а)   будьте витримані та спокійні у родинному колі, зберігайте доброзичливий, інтелігентний тон спілкування;

б) приділяйте своїм дітям максимум уваги у вільний від роботи час, співпереживайте разом з ними, створюйте атмосферу абсолютної єдності інтересів у сім'ї ;

в) з підкресленою повагою ставтесь до дружини (чоловіка), постійно підносячи в очах своїх дітей культ жінки,матері( батька – глави сім'ї , добувача). Уникайте суперечок , конфліктів, скандалів, навіть критики в присутності дітей;

г) обов’язково проводьте сімейні свята – це психологічне обґрунтування сім'ї як джерела єдності і радості!

4. Якщо Ви хочете бачити своїх дітей культурно розвиненими особистостями, то:

а) не шкодуйте часу і коштів для спільного культурного відпочинку зі своїми дітьми. Людина багата насамперед у своїй емоційній сфері. Не збіднюйте життя обмеженням матеріальних і фізіологічних потреб, адже життя дається лише один раз;

б) знаходьте час читати самі і залучайте до книжкової премудрості дітей. Діліться враженнями від прочитаного.

в) цікавтесь успіхами дитини в образотворчому мистецтві, хореографії, співах;

г) було б непогано, якби в дитини з'явилося хобі. Дуже добре, якщо захоплення дитини успадковується від батьків, тоді Ваш син чи донька – назавжди ваш друг і спільник, а Ви для них - високий авторитет.

5. Якщо Ви не бажаєте бачити своїх дітей безпринципними, то: в жодному разі не дозволяйте собі займатися в присутності ваших дітей плітками, критиканством на адресу своїх родичів, знайомих, клієнтів, викладачів. У дитини виникає підсвідоме, а тому неймовірно стійке переконання, що світ складається з обдурювачів і кретинів. Нілігізм і дворушництво увійдуть у плоть і кров Ваших дітей, і цього вони ніколи не зможуть приховати та будуть позбавлені любові і підтримки оточення, бо набудуть слави жовчних і неприємних людей, а у підсумку – людей нещасних.

Звичайно ілюзії небезпечні, однак зневіра у людях – страшніше, бо ілюзії нас підводять іноді, а зневіра отруює життя щохвилини.

     Особливо неприпустиме розвінчування викладача, який з усіма своїми недоліками намагається навчити хорошого. Якщо батьки навіюють своїй дитині недовіру до викладача, дитина робитиме протилежні висновки навіть з того , що є правильним з усіх точок зору.

6.Якщо Ви бажаєте, щоб Ваша дитина зростала милосердною, приділяйте максимум уваги власним батькам, особливо коли вони хворіють: не залишайте їх без турботи і допомоги, прикрашайте їхню самітність своєю присутністю, ласкою. Робіть це разом з дітьми.

 

Таким чином, вся система виховання в сім'ї повинна будуватись лише за двома принципами:

  1. 1.Ваш власний стиль і поведінка мають відповідати Вашому ідеалу у вихованні.
  2. 2.Відповідно до Вашого ідеалу Ви повинні забезпечити такі умови, за яких різні види корисної діяльності поступово сформують особистість Вашої дитини.