01-ua

foto durektor2014

Дорогі друзі, колеги, випускники коледжу, нинішні та майбутні студенти!

    Ви переглядаєте веб-сайт одного з провідних навчальних закладів України I рівня акредитації з підготовки молодших спеціалістів будівельної галузі, бухгалтерського обліку, фінансів та кредиту, програмування, організації виробництва – Відокремлений структурний підрозділ «Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва»

SNID1       Всесвітній день боротьби зі СНІДом  вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією ВІЛ/СНІД

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства   на цю проблему.

За даними ООН,  поширення епідемії  СНІДу у світі в цілому сповільнилися. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%

В історії земної цивілізації, яка багата на різні катастрофи й катаклізми, знайдеться не багато подій, що, подібно СНІДу , здатні були сколихнути все людство, вселивши в нього жах перед цією хворобою.

СНІД – (Синдро́м набу́того імунодефіци́ту) – сукупна назва уражень, що відбуваються на III-IV клінічних стадіях інфекції, яку спричинює вірус імунодефіциту людини (ВІЛ).    Загальноприйнятою назвою хвороби на сьогодні є ВІЛ-інфекція. ВІЛ уражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію різним ВІЛ-асоційованим захворюванням.

СНІД уперше виявлений у США у 80-х роках. Відтоді він з’явився у багатьох країнах світу, і кількість хворих цією інфекцією неухильно зростала аж до багатьох місяців і років , знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань, перш за все інфекційних, що вражають легені, органи травлення, шкіру, нервову початку ХХІ сторіччя.

     СНІД передається статевим шляхом, а також через кров і материнське молоко. Він не передається повітряно-крапельним шляхом, через рукостискання, побутовим шляхом, при укусах кровосисних комах.

1 грудня 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я ініціювала зустріч міністрів охорони здоров’я всіх країн, під час якої прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД, також було вирішено відзначати щорічно 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом з метою звернути увагу суспільства на цю болючу проблему.

       "Роби все вчасно!" - з таким гаслом проходить у столиці Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

     У Києві, аби вшанувати жертв недуги, біля меморіалу Червоної стрічки зібралося понад 100 осіб. Вони закликали українців здати тест на ВІЛ. Це можна сьогодні безкоштовно зробити в мобільних лабораторіях, зокрема у столиці біля меморіалу та ще в п'яти містах на залізничних вокзалах. Це Дніпропетровськ, Харків, Вінниця, Кривий Ріг і Київ.

    Україна та Черкаська область зокрема активно долучилися до заходів, спрямованих на досягнення цієї мети. Найвищі показники поширення ВІЛ по Черкаській області у Черкасах, Ватутіному, Канівському, Тальнівському районах.

     В нашому коледжі на чолі з заступником директора з виховної роботи Даценко Т.А., практичним психологом Іжко А.В., медичною сестрою Тищенко Д.Г. та кураторами академічних груп також була проведена низка заходів для акцентування уваги на проблемі ВІЛ/СНІД. Серед студентів І-ІІ курсу був проведений конкурс плакатів, написання творів-роздумів студентами на тему: «Що таке здоровий спосіб життя» , « Що я знаю про СНІД», проведені виховні години на дану тематику. Активну участь взяли у тижневих заходах студенти Аврамич Т, Петренко О, Брайченко В., Черненко А., Баштова К., Мальниченко А., Дьяченко В., Руденко А., Циганюк Я., Перепелиця О. та інші.

 SNID2    Бібліотекарі Усатенко А.М. та Дегодій С.М. підготували виставку літератури  «1 грудня- Всесвітній день боротьби зі СНІДом» у читальному залі бібліотеки коледжу.

   В актовій залі коледжу відбулася зустріч студентів з лікарем-інфекціоністом. Марія Сергіївна Зощак та Євгенія Олександрівна Ковбасій розповідали про наявну проблему та методи її профілактики .Зокрема, зараз кожен ВІЛ-позитивний тальнівчанин має змогу отримувати антиретровірусну терапію (АРТ). Якщо раніше СНІД дорівнював смерті, то зараз це хронічне, поки що невиліковне, проте й не смертельне захворювання. Звісно, за умови правильного лікування та здорового способу життя. Якщо людина захворіла в двадцять років, то при правильному підході вона зможе прожити ще приблизно п’ятдесят років. Без АРТ– не більше п’яти. Медичні працівники відповідали на запитання студентів, які бажали дізнатися більше про дану проблему. Пропонуємо вам перевірити свої знання з даної проблеми в запитальній формі.

Запитання

Ви можете заразитися ВІЛ через укус комара?(ні)

Людина може пройти аналіз на ВІЛ, який дасть негативний результат, але все ж бути інфікованою ВІЛ? (так)

Ви може заразитися ВІЛ, сидячи на туалетному сидінні, яким користувалася людина, хвора на СНІД? (ні)

Ви можете заразитися ВІЛ, якщо будете пити з тієї ж склянки чи водяного фонтанчика, з якого пив хворий на СНІД? (ні)

ВІЛ виявляють у спермі, вагінальних рідинах і крові? (так)

Людина може заразитися ВІЛ у разі спільного використання шприців при прийомі наркотиків? (так)

Деякі люди були інфіковані ВІЛ, плаваючи в тій же воді, що й хворий на СНІД. Це правда? (ні)

Хворий на СНІД може поширювати ВІЛ, кашляючи або плюючись? (ні)

Чи небезпечно обіймати хворого на СНІД ? (ні)

Можна заразитися ВІЛ, спільно використовуючи   голки для татуювання або для проколювання вух чи носа для сережок? (так)

ВІЛ може передаватися від матері до її ненародженої або новонародженої дитини? (так)

ВІЛ може передаватися через одяг хворого на СНІД? (ні)

Можна заразитися на ВІЛ, поранивши шкіру ножем або бритвою, що використовується ВІЛ-інфікованою людиною? (так)

Час, який минає з моменту зараження ВІЛ, до того як людина хворіє на СНІД, може становити від 6 місяців до 10 років і більше? (так)

Є вакцина, щоб захистити людей від ВІЛ-інфекції? (ні)

Можна заразитися ВІЛ,якщо їсти  страви , приготовані ВІЛ-інфікованою людиною?

Чи правда, що   деякі комахи можуть передавати СНІД? (ні)

Підлітки, інфіковані ВІЛ у віці 14 років, можуть не виявити ніяких симптомів СНІДу до досягнення 25 років (так)

ВІЛ може поширюватися через такі контакти, як обійми, поцілунки та потискання рук? (ні)

Людина може передавати ВІЛ навіть незважаючи, що в неї немає ніяких симптомів СНІДу? (так)

   Разом нам вдасться знищити вірус раніше, ніж він знищить нас. Життя прекрасне і дається лише один раз і тому настанови як треба жити давала Матір Тереза у своєму духовному заповіті:

Життя –це можливість. Скористайся нею.

Життя – це краса. Милуйся нею.

Життя – це мрія. Здійсни її.

Життя – це виклик. Прийми його.

Життя –це багатство. Не змарнуй його.

Життя – це кохання. Насолоджуйся ним.

Життя –це таємниця. Пізнай її.

Життя – це пісня. Доспівай її.

Життя – це боротьба. Борись і перемагай

Життя –це фортуна. Шукай цю мить.

Життя – таке чудове, воно твоє. Не загуби його.