01-ua

foto durektor2014

Дорогі друзі, колеги, випускники коледжу, нинішні та майбутні студенти!

    Ви переглядаєте веб-сайт одного з провідних навчальних закладів України I рівня акредитації з підготовки молодших спеціалістів будівельної галузі, бухгалтерського обліку, фінансів та кредиту, програмування, організації виробництва – Відокремлений структурний підрозділ «Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва»

 

Свято дружби, єднання і миру «Із вишивкою в серці», що пройшло в коледжі 26 травня 2015 року.

DSC 01Веселкою сплелися кольори 
На вишиванці, наче доля. 
На ній — тобою прожиті роки, 
Усі достоту, з радощами й болем. 
Усе на ній: вечірняя зоря, 
І росами умите раннє сонце, 
На ній і сльози, й посмішка твоя, 
Хатинка рідна і твоє віконце.

                Ми, українці, нація прадавня,                  
На цій Землі — багато тисяч літ.
Культурою й традиціями славна,
І багатющий в нас духовний світ.

Пісні ще весільної, веселої.
Дух народу в колір заплете,
Проросте і піснею, і цвітом.
А над світом, гляньте, а над світом
Українська вишивка цвіте!

 DSC 02 DSC 03 DSC 04 DSC 05

І справді, усе довкола сіяло різнокольоровим барв‘ям: зала прибрана у рушники, орнаментальна вишивка на сорочках, скатертинах, іконах, доріжках, хустинках, що були представлені на виставці родинної творчості студентів. А над сценою – величний Кобзар – вишитий умілими руками у маєві віночка та обрамлений в українські рушники.

На екрані, під українські мелодії – перебіг світлин мальовничих краєвидів рідної України з колоритним орнаментом вишивки регіонів: Карпати, Буковина, Галичина, Волинь, Полісся, Сіверщина, Слобожанщина, Таврія, Поділля та серце України – Київ.

Звучить музика композитора Скорика. На екрані – світлини бійців АТО. Студенти-будівельники І курсу читають віршовані рядки, присвячені воїнам:

Я дивлюсь на світлини бійців,

Щирі посмішки, втомлені очі,

Сиві скроні та безліч рубців...

А мій розум сприйняти не хоче.

Запалюються свічечки. Студентка читає молитву. Натхненно, з вірою у мирне завтра, виголошують:

І заспіває знову Україна,

І оживе її свята земля.

І пам'ятаймо: тільки в єдності - народу сила

То ж стали золотими ці слова.

І знову ведуча свята, викладач української мови і літератури Л.П. Горденко повідує глядачам про історію давнього і найпоширенішого виду народного декоративно-прикладного мистецтва українців – вишивку. Зупиняючись на орнаментах червоного і чорного кольорів, запрошує на сцену завідувача бібліотеки П.І.Атаманюка. З тривогою і сумом він розповів про свою сорочку, яку вишила йому мама, якої вже біля нього немає. Але сорочка зігріває душу, є оберегом його родини. В знак пам‘яті мами Петро Іванович виконав пісню «Два кольори», яку подарував усім глядачам.

DSC 08 DSC 07 DSC 11 DSC 12 DSC 10

Ведуча запрошує по черзі навчальні групи на сцену із художніми виступами. Задушевні, милозвучні пісні, українські таночки, вірші українських поетів – усе звучало і представлялось на високій духовній ноті.

Несподіваним подарунком для глядачів став духовий оркестр Райбудинку культури, що носить звання «народного», під орудою талановитого керівника Володимира Тарана. Поміж учасників оркестру, які завітали також в українських вишиванках, є і студенти коледжу. І полилася музика: «Червона рута», «Смерека», інструментальна композиція… Неперевершеним солістом у виконанні цих відомих пісень був студент ІІІ курсу Станіслав Зажирєлов.

DSC 09 DSC 15 DSC 16

Глядачі гучними оплесками гостинно дякували учасникам оркестру за професійність, талановитість та її святість - Музику.

 

І серця в унісон наші б'ються,

І ми віримо понад усе:

Вишиванку-Вкраїну в майбутнє

Бог на долонях несе.

Додати коментар

Захисний код
Оновити