01-ua

foto durektor2014

Дорогі друзі, колеги, випускники коледжу, нинішні та майбутні студенти!

    Ви переглядаєте веб-сайт одного з провідних навчальних закладів України I рівня акредитації з підготовки молодших спеціалістів будівельної галузі, бухгалтерського обліку, фінансів та кредиту, програмування, організації виробництва – Відокремлений структурний підрозділ «Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва»

 

6811116 лютого 2015р. на базі ВСП Тальнівський будівельно-економічний коледж УНУС була проведена науково-практична конференція «Збережемо довкілля нащадкам» за ініціативи громадської організації «Зелений світ», голів сільських рад, меценатів. Мета заходу – знайомство громадськості з характером шкідливих викидів, джерелами їх утворення, правовими аспектами природоохоронної роботи, а також досягнення поліпшення стану навколишнього середовища в Тальнівському районі.

SAM 3031У конференції взяли участь 72 особи, серед яких голови сільських рад, директори шкіл, учителі, викладачі, професори, працівники екологічної сфери та інші небайдужі жителі району. При вході в актову залу коледжу учасники конференції могли бачити виставку художньої творчості, де були представлені експонати з музею трипільської культури, ляльки-мотанки, картини, вишиванки – усе, що зроблено руками тальнівчан.

На мультимедійному екрані проектуються краєвиди Тальнівщини, вражаючі кадри про учасників АТО перегортаються під звуки пісні «Я народився українцем» тальнівця Романа Шевченка. Уся аудиторія хвилиною мовчання вшановує полеглих героїв України.

Перед присутніми виступив санітарний лікар Тальніської СЕС Зозуля Віктор Семенович, який доповів про державне управління у сфері охорони навколишнього природного середовища з метою усунення негативних впливів на життя і здоров’я людини; SAM 3036стан питної води в районі та способи покращення її якості. «Екологічні проблеми сучасного сільського господарства та шляхи їх вирішення» - тема доповіді доктора географічних наук, професора, завідувача кафедри екології та безпеки життєдіяльності Уманського НУС Сонька Сергія Петровича. З питання екологічної освіти підростаючого покоління, що є одним із напрямів пріоритетного розвитку суспільства, виступилаSAM 3021 завідувач РМК відділу освіти Тальнівської РДА Лобова Світлана Василівна. Із великим захопленням зустріла аудиторія протоієрея Михайла – настоятеля Петропавлівського храму м.Тальне, який   виступив перед присутніми, зосередивши увагу на ролі Святого писання   та стосунках людини з природою. Директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура», викладач археології кафедри загальної історії Уманського педагогічного університету ім. П.Тичини Чабанюк Владислав Васильович змістовно доповів про заповідник «Трипільська культура» як туристичний та науковий потенціал Тальнівщини. Коли до трибуни вийшов Господаренко Григорій Миколайович – професор, заслужений працівник освіти України, доктор сільськогосподарських наук з темою «Екологічні проблеми агрохімії», аудиторія пройнялася великою цікавістю, адже доповідь була пересипана влучними народними висловлюваннями та анекдотами. «Упровадження технології виробництва синтез-газу із твердих побутових відходів» - тема виступу доктора проектного інституту «Теплоелектропроект» м.Києва Процка Анатолія Андрійовича. Державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області Мулько Юрій Вікторович виступив із доповіддю «Забезпечення екологічної безпеки на території Черкаської області» та вручив посвідчення громадських інспекторів окремим жителям Тальнівщини.

На завершення науково-практичної конференції директор ВСП Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського НУС Андрющенко Андрій Миколайович вказав на важливість обраної теми, зокрема збереження довкілля нащадкам, та висловив сподівання, що коледж і надалі залишатиметься такою фундаментальною платформою для обговорення наукових, економічних, екологічних та інших питань, що хвилюють кожного з нас та громадськість у цілому.

SAM 3006У заключному слові голова конференції Ковальов Анатолій Костянтинович сказав про те, що довкілля та його збереження є важливою складовою у великій програмі розвитку нашої держави, подякував усім учасникам та організаторам заходу, а також побажав і надалі продовжувати цю започатковану сьогодні велику справу, якій Тальнівський будівельно-економічний коледж гостинно відчинив двері.

 

Горденко Л.П., викладач української мови й літератури

Додати коментар

Захисний код
Оновити