01-ua

foto durektor2014

Дорогі друзі, колеги, випускники коледжу, нинішні та майбутні студенти!

    Ви переглядаєте веб-сайт одного з провідних навчальних закладів України I рівня акредитації з підготовки молодших спеціалістів будівельної галузі, бухгалтерського обліку, фінансів та кредиту, програмування, організації виробництва – Відокремлений структурний підрозділ «Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва»

 

9 листопада – День української писемності й мови

Щиро вітаємо всіх справжніх українців з Днем української писемності та мови!

       Звертаємося до величі й сили нашого слова, його могутньої тисячолітньої історії й високої духовної, літературної й народної культури, що належать не лише нам і нашій державі, а й усьому світу. Від найглибших традицій і з часів давніх літописів, «Слова о полку Ігоревім» й Острозької Біблії нашою мовою говорить серце і душа української землі. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Мова – це душа мільйонів українців, загартована історією й відточена творчістю найталановитіших письменників. Усупереч утискам і гонінням, українське слово сьогодні набуває все більшої сили і в Україні, і в усьому світі. Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але ми впевнені в тому, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною свого народу, його історії й культури.

     Бажаємо Вам гідно нести й утверджувати рідне українське слово, адже, збережене нашими предками, воно створює індивідуальне обличчя країни й нації. Тож нехай цей нетлінний скарб служитиме єднанням між минулими й майбутніми поколіннями, возвеличуватиме Україну й українців.

Спитай себе, дитино, хто ти є,
І в серці обізветься рідна мова;
І в голосі яснім ім’я твоє
Просяє, наче зірка світанкова.

З родинного гнізда, немов пташа,
Ти полетиш, де світу далечизна,
Та в рідній мові буде вся душа
І вся твоя дорога, вся Вітчизна.

У просторах, яким немає меж,
Не згубишся, як на вітрах полова.
Моря перелетиш і не впадеш,
Допоки буде в серці рідна мова.
                                              Д. Павличко

 

     Л.П.Горденко, Т.Б.Коломинська, викладачі української мови й літератури ВСП Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського НУС

Додати коментар

Захисний код
Оновити