01-ua

foto durektor2014

Дорогі друзі, колеги, випускники коледжу, нинішні та майбутні студенти!

    Ви переглядаєте веб-сайт одного з провідних навчальних закладів України I рівня акредитації з підготовки молодших спеціалістів будівельної галузі, бухгалтерського обліку, фінансів та кредиту, програмування, організації виробництва – Відокремлений структурний підрозділ «Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва»

 Десять порад першокурснику

 Отже, школа й іспити позаду. Тепер тебе можна гордо називати студентом. Це не так просто, як здається. Особливо в перший рік навчання, тому що у ВНЗ (вищому навчальному закладі) усе буде по-іншому. Учорашньому школяреві не завжди легко вписатися в нове, студентське життя.

Ось тобі, першокурснику, корисні поради.

 

Порада 1

Не нервуйся. У перші дні й навіть тижні навчання ти, напевно, будеш почувати розгубленість, а то й пригніченість - усе навколо незнайоме, народу багато, і нібито нікому до тебе немає діла. Це неприємний, але абсолютно нормальний стан, пов'язаний з адаптацією до нових обставин, що дуже скоро пройде. Але поки ти погано орієнтуєшся в тонкощах коридорів і нумерації аудиторій, візьми собі за правило виходити з дому (або гуртожитку) хвилин на 10-15 раніше, ніж того вимагає час на дорогу до коледжу. По-перше, не запізнишся на першу пару, а по-друге, не будеш зайве нервувати.


Порада 2 

Потрібних людей треба знати в обличчя. Тому в перші ж дні розвідай, де знаходиться кабінет завідуючого твого відділення, заступників директора, познайомся з куратором твоєї групи. Це допоможе потім оперативно вирішувати різні питання.  


Порада 3 

Розклад - це твоя Біблія. На відміну від шкільного, коледжний розклад може змінюватися, тому не лінуйся заглядати в нього. Слідкувати за змінами до нього ти можеш і на нашому сайті: http://www.tbec.org.ua/.


Порада 4 

Не відтягуй відвідування бібліотеки. Теоретично підручників повинно вистачати на всіх студентів, але це тільки теоретично. На ділі ж діє принцип "хто не встиг, той спізнився", і переможеним у цій гонитві дістаються старі й пошарпані видання, а то й зовсім нічого. Заздалегідь дізнайся, що потрібно мати при собі, щоб тебе записали в бібліотеку.


Порада 5 

Із записником в руці обійди навчальні кабінети, які можуть знадобитися. Запиши дні й години їх роботи, з'ясуй, що потрібно для користування ними. Поцікався, до якої години відкрита їдальня. Поспішай завести знайомство з одногрупниками (однокурсниками). Як правило, ці люди стають друзями на все життя. Усе в той же корисний записник запиши номери їх телефонів і адреси електронної пошти, особливо телефон старости групи. Не соромся телефонувати однокурсникам, щоб уточнити розклад занять, перездач, термін здачі контрольних, рефератів і т. д. 


Порада 6 

Придбай достатню кількість зошитів. Той, хто, не бажаючи "тягати зайву вагу", пише всі конспекти в один зошит, робить велику помилку: готуватися до іспитів із таких записів буде неймовірно важко. На звороті обкладинки запиши прізвище, ім'я та по батькові викладача, який викладає предмет. Дізнайся дні та години, коли він буває в коледжі, і  внеси в записник.


Порада 7 

Подбай про те, щоб в сумці завжди лежали "про запас" 1-2 кулькові ручки - паста у них має властивість зазвичай закінчуватися в найвідповідальніший момент. На лекціях дуже корисно мати при собі ручку з пастою червоного або зеленого кольору або кольоровий маркер - з їх допомогою можна по ходу справи підкреслювати найбільш важливі формули та визначення, ставити позначки на полях, виділяти нові терміни й т. п.   Про всяк випадок тримай у сумці хоча б один чистий зошит - може стати в нагоді.


Порада 8 

Як можна швидше навчися конспектувати лекції. Це нескладно, головне - розробити систему символів і зрозумілих тобі скорочень. Усі символи разом з розшифровкою запиши на зворотному боці обкладинки зошита. Конспектуючи, не економ на папері. Залишай у зошиті поля для додаткових нотаток. Пам'ятай, що лекція - не диктовка, тому не потрібно записувати за лектором слово в слово. Записуй лекцію у вигляді тез. 

Не страждай, якщо у тебе не відразу буде все виходити. Ведення конспекту - особлива наука, що вимагає тренування. Якщо відчуваєш, що безнадійно відстаєш, залиш в зошиті вільне місце - можливо, інші виявляться спритнішими і після лекції ти в них спишеш, заповнивши ці пропуски.


Порада 9 

Налаштуйся на те, що підготовка до сесії починається ... з першого заняття. Перед черговою лекцією не лінуйся хоча б побіжно переглянути конспект попередньої. Заодно з'ясуй, чи багато залишилося зовсім темних місць. Якщо прояснити їх не вдається навіть за допомогою підручника, не соромся звернутися до викладача - краще, якщо ти запитаєш його зараз, ніж він потім - на іспиті. Читати літературу теж треба починати відразу. На семінарах не відсиджуйся в куточку, а веди себе активно: виступай із доповненнями, уточненнями, задавай питання. Якщо при цьому не будеш пропускати лекції та практичні заняття, то маєш реальний шанс потрапити в привілейовану касту "автоматників". 


Порада 10 

Радій! Студентське життя буває один раз в житті й воно неповторне! У нас в коледжі проводяться всілякі виховні заходи, спортивні змагання, тому не лінуйся їх відвідувати та брати участь. Потім буде що згадати. 

Додати коментар

Захисний код
Оновити