01-ua

foto durektor2014

Дорогі друзі, колеги, випускники коледжу, нинішні та майбутні студенти!

    Ви переглядаєте веб-сайт одного з провідних навчальних закладів України I рівня акредитації з підготовки молодших спеціалістів будівельної галузі, бухгалтерського обліку, фінансів та кредиту, програмування, організації виробництва – Відокремлений структурний підрозділ «Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва»

За вікном прекрасна осіння пора, коли ще цвітуть не тронуті морозами розкішні жоржини, таємничо-незвідані хризантеми, коли багряне листя, повільно кружляючи в останньому танці, тихо-тихо опускається на землю. Саме такої чудової днини ВСП Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва відзначає свій славний ювілей – 85-річчя з дня заснування навчального закладу. Сьогодні це один з успішних державних вищих навчальних закладів І - II рівнів акредитації, який здійснює підготовку молодших спеціалістів на основі базової та повної загальної середньої освіти зі спеціальностей: «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», «Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн», «Бухгалтерський облік», «Фінанси і кредит», «Розробка програмного забезпечення», «Організація виробництва».

Сьогодні, як ніколи, зростає попит на освіту, на сучасні професії, пов’язані з новітніми технологіями, що затребувані на ринку праці. Тому перед студентами постає відповідальне завдання – стати справжніми фахівцями своєї справи, творчою особистістю, яка прагне пізнавати незвідане, ставить перед собою мету й неодмінно досягає її.
Викладацький колектив коледжу працює над вирішенням основного завдання – підготовки знаючих й умілих спеціалістів, які мають не лише фахову, а й гуманітарну та загальноосвітню підготовку, вихованих в дусі українознавства, народних традицій, національного патріотизму та які мають прагнення до самоосвіти та самовдосконалення.
Звідки ж починалася стежина, яка сьогодні веде студентську молодь до цього мудрого храму науки? Тож маємо нагоду помандрувати алеями давноминулих років, прислухатися до тиші історичного лісопарку та перегорнути деякі сторінки історії коледжу.
Питання відкриття навчального закладу зі спеціальним курсом по сільському господарству в м. Тальному піднімалося ще в першій половині XIX ст. Так 1837 року власник Тальнівського маєтку граф Павло Петрович Шувалов просив дозволу у святого Синоду відкрити в містечку двокласну школу зі спеціальним курсом по сільському господарству. Йому, очевидно, необхідні були освічені спеціалісти в економіях, які б змогли вести господарство, проте на таку школу не було видано дозволу. Ішли роки… 1927 року в графському палаці за рішенням радянського уряду України засновано сільськогосподарську школу інтегрального (змішаного) типу, адже для Тальнівщини, на землях якої з давніх–давен культивували злакові й технічні культури, украй необхідні були агрономи. 1930 року, значно поліпшивши навчальну базу діючої школи, відкрито технікум технічних культур, а студентська аудиторія зростала з року в рік з числа робітничих і селянських сімей. Фашистське завоювання України в Другій світовій війні 1941 -1945 років примусило сільськогосподарський технікум згорнути навчальний процес у м. Тальне та евакуюватися на далекий Урал. Коли Тальне було визволене воїнами Червоної Армії, то вандали, відступаючи, знищили майно технікуму, а те, що не змогли вивезти, зруйнували, уцілів лише навчальний корпус, який було відновлено у вересні 1944р. 1 липня 1967 року відбулася реорганізація Тальнівського сільськогосподарського технікуму в будівельний, підпорядкований Міністерству сільського будівництва УРСР, директором якого було призначено Куяна Івана Григоровича, який, до речі, і сьогодні є Почесним директором нашого навчального закладу. Поряд з ним з перших днів роботи в технікумі працювали Микола Йосипович Калюжний, Віра Іванівна Куян, Лариса Федорівна Пономарьова, подружжя Аврамичів та подружжя Новицьких. Завдяки наполегливості, заздрісній енергії директора вже в 1970 році збудовано спортивний зал, зароджується футбольна команда, яка успішно змагається з молодіжними спортивними колективами області, невдовзі здається в експлуатацію нове приміщення бібліотеки з читальним залом, а згодом – 5-поверховий гуртожиток також до послуг студентства. Одному з перших в Україні в грудні 1990 року після атестації комісією Міністерства вищої і спеціальної освіти Тальнівському будівельному технікуму надано статус коледжу. Сьогодні навчальний заклад має гарне ім’я: ВСП Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського НУС.
Велика заслуга в тому, що коледж розвивається, удосконалює свою педагогічну діяльність, навчально-методичну роботу, директора Павла Святославовича Бистріцького, який зовсім недавно передав естафету керівника своєму колезі – Ростиславу Олександровичу Пироженку, а це значить, що наш навчальний заклад і надалі буде гордо нести свій високий і надійний імідж, здобутий роками наполегливої праці.
Сьогодні коледж реалізує концептуально новий підхід — формування компетентного й конкурентоздатного спеціаліста. Високопрофесійні й кваліфіковані викладачі є майстрами своєї справи, вони подають матеріал доступно й зрозуміло, а ще мають багато нових, цікавих і реальних планів на майбутнє. Ми впевнені, що ці плани будуть реалізовані, бо працюють завзяті, ініціативні, а головне –небайдужі люди, які усвідомлюють, що доля коледжу в їхніх руках.
Коледж має багато здобутків, і велика заслуга в цьому педагогів-новаторів, які запроваджують нові технології навчання, педагогів-ветеранів, які багато років працюють на освітянській ниві, адже завдяки їхнім знанням і досвіду росте молоде і впевнене у своїх силах покоління. Хай же плин часу не буде владним над вашою мудрістю і життєвістю думки!
Виховна робота студентів здійснюється на основі концепції, суть якої полягає в підготовці фахівця-особистості з високою культурою, інтелектом, моральними принципами, далекоглядністю й умінням прогнозувати майбутнє. Студенти мають можливість усебічної самореалізації, генерування суспільно корисних ідей і проектів, набуття навичок комунікабельності, активно долучаються до роботи гуртків, секцій, факультативів. Неабияку роль у навчально-виховному процесі відіграє студентська рада, яка разом з адміністрацією коледжу робить усе, аби життя кожного студента було цікавим, насиченим, різноманітним. У коледжі проходять різні розважальні заходи, конкурси «Найкращий за професією», інтелект-герці, свято козацької каші, свято вишиванки тощо.
Серед кращих студентів коледжу сьогодні хочеться відзначити відмінників навчання та активістів громадсько-культурного життя: Мельник Віру Володимирівну (група ЕС-34), яка виборола ІІ місце в регіональному конкурсі «Студент регіону-2012» серед студентів 16 навчальних закладів, Самойленко Олександру Віталіївну (група ПС-37) – незмінного лідера в навчанні й роботі студентського самоврядування. Стало вже доброю традицією, коли наші студенти є учасниками і переможцями Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі» серед студентів аграріїв. Це Тетяна Шандиба, Юлія Сарновська і наша студентка ІІІ курсу, наш «золотий голос», «висхідна зірка» української поп-музики, яка є відмінницею, лідером групи та всіх добрих зачинань – Валерія Овчарук. Вона стала переможцем конкурсів та фестивалів «Зоряний дощ», «Мамо рідна, ти моя молитва» та «В ім’я Батьківщини». У наших найближчих планах –активізація роботи народного фольклорно-етнографічного гурту «Оріяни», унікального, єдиного колективу в Україні, який відтворює 7 свят Сонячного кола, є дипломантом усеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів народної творчості. Важливу роль у житті нашого навчального закладу також відіграє спортивно-масова робота, як складова частина навчально-виховного процесу, яким охоплені всі студенти коледжу. На цій ниві також досягнуто немало успіхів, якими ми пишаємось. Зокрема, цього року наші юнаки і дівчата вибороли ІІІ загальнокомандне місце в обласній спартакіаді із семи видів змагань. Ми пишаємось і горді тим, що наші випускники і студенти складають основу футбольного клубу «Тальне», який веде напружену й успішну боротьбу за першість в обласному чемпіонаті.
Висококваліфіковані й досвідчені викладачі коледжу доступно й зрозуміло подають матеріал з навчальних дисциплін, застосовуючи нові методики. До послуг студентів сучасні аудиторії, бібліотека і комп’ютерні класи, підключені до всесвітньої мережі Internet, гуртожиток, спортивний і тренажерний зали, стадіон. У коледжі створені сучасні умови для занять спортом, художньою самодіяльністю, мистецькою та літературною творчістю, для екскурсій та активного дозвілля.
Добросовісні студенти, мудрі викладачі – це здобуток не лише самого навчального закладу, але й міста, району, області, України, адже випускники коледжу – це завтрашній день розбудови держави, її нових досягнень.
Гордістю нашого навчального закладу є випускники коледжу, які користуються попитом у вищих навчальних закладах ІІІ і ІV рівнів акредитації, продовжуючи навчання з 3 курсу, здобувають заслужений авторитет у підприємницьких структурах, банках, державних органах, підприємствах і закладах, в яких вони успішно працюють.
Довгий, творчий, плідний шлях, тисячі підготовлених спеціалістів, своя уславлена історія, добрі традиції та не менш значний сьогоденний внесок у становлення й розвиток рідної держави – ось наші здобутки, з якими коледж зустрічає свій 85-річний ювілей.
ВСП Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського НУС живе, навчається, творить і з упевненістю дивиться в майбутнє!


Горденко Л.П., викладач української мови й літератури

Додати коментар

Захисний код
Оновити