01-ua

IMG 2382

Дорогі друзі, колеги, випускники коледжу, нинішні та майбутні студенти!

    Ви переглядаєте веб-сайт одного з провідних навчальних закладів України I рівня акредитації з підготовки молодших спеціалістів будівельної галузі, бухгалтерського обліку, фінансів та кредиту, програмування, організації виробництва – Відокремлений структурний підрозділ «Тальнівський будівельно-економічний фаховий коледж Уманського національного університету садівництва».

 

logoВСП «Тальнівський будівельно-економічний фаховий коледж Уманського національного університету садівництва» є одним із найстаріших та найавторитетніших навчальних закладів в Україні, який ніколи не зраджував своєму призначенню - готувати висококваліфікованих фахівців для потреб ринку праці в Україні.  

Питання відкриття навчального закладу зі спеціальним курсом по сільському господарству в м.Тальне піднімалося ще в першій половині ХІХ століття, але всі спроби створити таку школу не дали результату.

Однак заклад був заснований  1927 року як сільськогосподарська школа44834644 22137774556 інтегрального  (змішаного) типу  в приміщенні колишнього палацу графа Шувалова Павла Петровича.  

Першим директором школи призначено Широкова Гаврила Івановича. Проте така школа не вирішувала проблеми з підготовки спеціалістів.   1929 року агрошколу закінчило лише 37 осіб, тому  1930 року на базі діючої агрошколи було відкрито технікум технічних культур.  Зросла кількість учнів, укомплектовано викладацький склад. 

       1937 року директором технікуму було призначено Пироженка Михайла Тимофійовича, який своєю працездатністю, знаннями справи викликав захоплення своїх колег та учнів. Роком раніше заступником директора став Савчук Дмитро Іванович. 

Фашистське завоювання України в Другій світовій війні 1941-1945 років примусило сільськогосподарський технікум згорнути навчальний процес у м. Тальному та евакуюватися на далекий Урал. Завойовники тим часом використовували палац для відпочинку своїх пілотів. Відступаючи, загарбники знищили та понівечили чимало майна технікуму, у тому числі господарські будівлі та робочу худобу. Дивом уцілів лише навчальний корпус. 

У вересні 1944 року в м. Тальне сільськогосподарський технікум відновив навчання спеціалістів. Директором призначено Ратушного Лаврентія Яковича.

Війна відходила, проте залишала по собі незаживаючий слід. У ході битв відзначались і вихованці технікуму. Федір Прокопович Палій, уродженець с. Кобринове, до лав Червоної Армії був призваний 1935 року, у рік закінчення Тальнівського технікуму. Він учасник бойових  дій з перших днів війни. 19 квітня 1945 року майору Палію Федору Прокоповичу Указом Президії Верховної Ради Союзу РСР присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна й медалі «Золота Зірка».

З 1944 року сільськогосподарський технікум випускав лише агрономів-буряководів, а з 1947 року були відкриті відділи агрономії, зоотехнії, зооветеринарії. За 40 років (1927-1967 рр.) технікум випустив 2950 спеціалістів, із них: 2009 агрономів, 322 зоотехніки, 119 зооветеринарів та підготував 500 трактористів і комбайнерів. 

І знову про перемоги та здобуття. У наполегливій праці гартувались уміння, сила й воля випускників Тальнівського технікуму сільського господарства. Випускник 50-х років П. Писанов виборов почесне звання Героя Соціалістичної Праці. Випускника с/г технікуму А.І. Посного за сумлінну працю на будовах СРСР нагороджено орденом Леніна, В.В. Івченка – медаллю «За трудову доблесть», І.С.Хрябка - Грамотою Президії Верховної Ради УРСР. 

Після успішного захисту дисертації колишньому випускникові технікуму Глуховському Владиславу Станіславовичу  1961 року присвоєно вчений ступінь кандидата, а пізніше - доктора сільськогосподарських наук. Колишній учень технікуму Ратушний Юрій Лаврентійович отримав ступінь кандидата економічних наук, а трохи згодом йому присвоєно вчений ступінь доктора економічних наук. У такому вигляді технікум існував до 1967 року.

1 липня 1967 року сталася знаменна подія в історії коледжу: завдяки плідній праці Пироженка Михайла Тимофійовича та Савчука Дмитра Івановича відбулася реорганізація  сільськогосподарського технікуму в будівельний технікум. 

 


 

KuyanЗ 11 липня 1967 року директором Тальнівського будівельного технікуму призначено Куяна Івана Григоровича.

Куян Іван Григорович народився 7 березня 1932 р. в с. Андрусівка Світловодського району Кіровоградської області.

1950 року закінчив середню школу.

Протягом 1950-1955 років  навчався в Полтавському будівельному інституті.

Упродовж 1955-1956 років працював у Кустанайському обласному управлінні радгоспів старшим інженером. Протягом 1956-1959 років працював прорабом, начальником дільниці  управління на будівництві Кременчуцької ГЕС. 

З 1960 до 1962 року працював викладачем Полтавського інженерно-будівельного інституту на кафедрі «Опір матеріалів».

З 1962 до 1964 року навчався в аспірантурі при кафедрі опору матеріалів при Київському інженерно-будівельному інституті.

З 1964 до 1967 року працював завідувачем відділення Ржищівського будівельного  технікуму.

З 11 липня 1967 року до вересня  2000 року -  директор Тальнівського будівельного технікуму, невтомна діяльність якого була високо оцінена державою.

Талановитий директор зумів зібрати потужний кадровий потенціал, який поставив навчально-виховний процес на високий рівень. Завдяки наполегливості, невичерпній енергії директора технікуму Івана Григоровича в технікумі побудовано:

  • 1970 року -  спортивний зал, який став центром спортивного життя міста й району. При технікумі зароджується футбольна команда "Будівельник", яка успішно виступає на обласному та республіканському рівнях; 
  • 1972 року - відкривається нове приміщення бібліотеки з читальним залом на 90 місць і книжковим фондом до 50 тис. примірників; 
  • 1973 року  - до послуг студентства здається 5-поверховий гуртожиток на 220 місць; 
  • 1978 року – котельня;
  • 1983 року - здається в експлуатацію новий 4-поверховий навчальний корпус №1 на 400 місць, у якому, окрім аудиторій і допоміжних фахових кабінетів, на першому поверсі розмістилася простора їдальня на 150 місць, на третьому – актовий зал на 200 місць. Контингент студентів було доведено до номінальної кількості: 500 осіб на стаціонарному та 200 осіб  на заочному відділеннях.

За цей період численно зріс і викладацький склад, поліпшилися житлові та побутові умови викладачів. Своїми силами було збудовано до 1985 року 15 квартир на території технікуму. Спільна робота з ПМК-233 дала змогу ще 23 сім’ям викладачів та працівників технікуму переселитись у нові квартири. За рахунок власних коштів від роботи майстерні технікуму, яка виготовляла вікна, двері, меблі, придбано ще 2 квартири;

  •  1996 року – 2-поверховий навчальний корпус №2;
  • 1996 року -  розпочато будівництво 4–х квартир для працівників технікуму, ці квартири  були здані в експлуатацію  2002 року.

Куян Іван Григорович був депутатом міської та районної рад, занесений на районну та обласну Дошки Пошани. Куяна Івана Григоровича нагороджено орденами «Знак пошани», «За заслуги III ст.», медалями «Ветеран труда», «За доблесний труд» та присвоєно звання Заслуженого працівника народної освіти. Його обирають депутатом Тальнівської міської ради протягом 1973-1990 рр., а з 1990 – 1994 рр. - депутатом Черкаської обласної ради, керівником депутатської школи 1980-1987 років, членом Виконавчого комітету Тальнівської міської ради 1990-2002 років. 

На виборах   Президента  України  1999 року був довіреною особою Л.Д. Кучми до 2000 р.

1970 року відбувся перший випуск будівельників середньої ланки. Дипломи молодшого спеціаліста отримали 152 студенти.  

Іван Григорович працював та здійснював реформування технікуму впродовж своєї трудової діяльності згідно з вимогами освітньої галузі.  1981 року було створено економічне відділення в Тальнівському будівельному технікумі. У технікумі відкриваються, окрім існуючих спеціальностей з промислового та цивільного сільськогосподарського будівництва, нові спеціальності - планування в будівництві, бухгалтерський облік, контроль та аналіз господарської діяльності.  З цього року здійснюється підготовка фахівців на базі 8-го й 10-го класів, а згодом на базі 9-го та 11-го класів за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст зі спеціальності „Бухгалтерський облік”. 

Частину старого навчального корпусу відведено заочному відділенню навчання працюючої молоді; друга, за ініціативою І.Г. Куяна, 1986 року віддана під районний музей історії хліборобства. Фанінський будинок, споруджений 1903 року, віддано редакції районної газети «Колос» та друкарні; будинок графського садівника – під квартири викладачам. 

Помітно зростає авторитет директора технікуму: він неодноразово обирається депутатом міської та районної  рад, заноситься на районну та обласну Дошку пошани.  1981 року Куяна Івана Григоровича за довгорічну плідну трудову діяльність нагороджено орденом «Знак Пошани».

Одному з перших в Україні в грудні 1990 року після атестації комісією Міністерства вищої і спеціальної освіти Тальнівському будівельному технікуму було надано статус коледжу.

Іваном Григоровичем було започатковано багато традицій, які дбайливо зберігаються, примножуються та передаються поколіннями студентів та викладачів. Особлива увага приділяється роботі з випускниками різних років, що дозволяло яскраво показати динаміку поступального розвитку навчального закладу, є його своєрідним літописом, допомагає виховувати нинішніх студентів на прикладах попередніх поколінь, є потужною профорієнтаційною зброєю.

З 1991-1992 навчального року дирекція коледжу змушена  суттєво змінити набір студентів до 50% до ліцензійного обсягу за кошти державного бюджету. Ось так з`явилася платна форма навчання, яка набрала чинності з 1993 року. 

Тальнівський будівельно-економічний коледж один із перших в області перейшов на 5-денний тиждень, крім того, скорочено й тривалість «пари»: з 90 до 80 хвилин. 

Для проведення навчальної практики з обліково-фінансової роботи та інших спеціальних економічних наук обладнано навчальну бухгалтерію, яку оснащено сучасними електронними машинами та в навчальний процес коледжу введено  з березня 1985 року. 

Особливу увагу педагогічний колектив приділяв виробничому навчанню студентів, яке проводилося на базі коледжу, де майбутні спеціалісти набували фахових навичок з цегельного мурування та столярно-технічних робіт. 

Творчий зв`язок з вузами ІІІ-ІV рівня акредитації, такими як: Уманська сільськогосподарська академія, Черкаський інженерно-технологічний інститут, Черкаський державний університет, дав змогу Тальнівському будівельно-економічному коледжу пройти акредитацію на ІІ освітній рівень.

 1996 року до навчання в коледжі було зараховано 2 групи студентів за ІІ акредитаційним рівнем. Одна група за спеціальністю будівельника, друга – бухгалтера з терміном навчання  4 роки на базі 11-ти класів. Після закінчення навчання вони отримували кваліфікацію бакалавра будівельника та бухгалтера. 

29 травня 1997 року відбулося святкове дійство, приурочене 70-річчю Тальнівського будівельного коледжу, де зі словами вшанування та щирої подяки виступили: народний депутат В.П. Гетьман, голова ради директорів коледжів та технікумів області М.Т. Зажирко, ректор Черкаського інженерно-технологічного інституту В.І. Биков, ректор Уманської сільськогосподарської академії О.Л. Гіркіял, завідувач кафедри Черкаського державного університету А.Ю. Чабан, директори споріднених навчальних закладів: Уманського агротехнічного, Тальянківського й Шевченківського сільськогосподарських, Черкаського комерційного коледжів, а також відомий поет В.Л. Юхимович та член Спілки художників України О.В. Фесун. Цей вагомий день у житті коледжу став ще й святковим випускним вечором для спеціалістів 1997 року. Щаслива молодь отримала дипломи з рук вельмишановних гостей. 

    1999 року в Тальнівському державному будівельно-економічному коледжі було створено відділення програмування. Саме з цього року здійснюється підготовка фахівців на базі 9-ти й 11-ти класів за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст із спеціальності „Програмування для електронно-обчислювальної техніки та автоматизованих систем”.
      За період роботи Івана Григоровича було випущено 6985 фахівців для народного господарства України.

За 33 роки плідної творчої діяльності Івана Григоровича Куяна коледж посів провідне місце серед вищих аграрних навчальних закладів I-II рівня акредитації. Крім навчальної роботи, у коледжі велика увага приділялася виховній роботі, зокрема спортивно-масовій та аматорському мистецтву. Спортсмени коледжу неодноразово займали високі призові місця на районних та обласних змаганнях.

Гордістю навчального закладу стали народний хор «Зелена діброва», а в подальшому – народний фольклорно-етнографічний гурт «Оріяни» - дипломат та учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів.

Народний фольклорно-етнографічний гурт «Оріяни», створений  1990 року, своєю майстерністю вражав не лише Тальнівщину, а й усю Україну.

Велика увага надається культурному й духовному вихованню молоді. Розмаїття народних обрядів, традиційних свят Коляди, Зеленої неділі, Купала, Калити та інших відроджують життя і звичаї наших предків. Фольклорно-етнографічний ансамбль "Оріяни" (керівник – етнограф, заслужений працівник культури України Мицик В. Ф.), створений при коледжі, отримав звання народного, виступав на обласній та республіканській сценах.  

За ініціативою Івана Куяна  2000 року був створений економіко-математичний ліцей на базі навчального закладу, який і до сьогодні ефективно функціонує та показує високі результати в освіті та вихованні молоді.

Після виходу на пенсію, з 01.09.2000 р., Іван Григорович не поривав з навчальним закладом, був його Почесним директором, радником директора на громадських засадах, проводив велику роботу зі студентами й учнівською молоддю коледжу та ліцею, був наставником.

У кожного з попередніх вихованців закладу помітний слід залишили колишні викладачі:  В.М. Добріян, С.Г. Харченко, В.І. Поліщук, І.Ф. Паршук, які на той час вийшли на заслужений відпочинок.

Високим професіоналізмом і вимогливістю визначалися педагоги Лідія Андріївна Євич, Лідія Олександрівна Аврамич, Віра Іванівна Куян, Надія Олександрівна Копійченко, Руслана Кіндратівна Стеценко, Павло Святославович Бистріцький, Теодор Ярославович Новицький, Михайло Іванович Пилипенко. 

В історію коледжу ввійшли сім`ї викладачів – Куянів, Калюжних, Аврамичів, Новицьких, які трудилися в навчальному закладі більше 30 років. 

 


 

BustrickuyТрудову естафету директорів у вересні 2000 року Іван Григорович Куян передав заступнику директора з навчально-виробничої роботи Бистріцькому Павлу Святославовичу.

Бистріцький Павло Святославович народився 20.04.1946 року в с. Білашки, Тальнівського району, Черкаської області. 1967 року закінчив Томський інститут радіоелектроніки й електронної техніки та отримав кваліфікацію інженера-механіка.

З жовтня 1971 працював викладачем спеціальних дисциплін. За час роботи в коледжі йому присвоєно педагогічне звання «викладач-методист». У лютому 2001 року трудовий колектив на демократичних виборах обрав своїм директором Павла Святославовича Бистріцького. Він упевнено продовжив добрі традиції й справи як свого попередника, так і навчального закладу. За час роботи в коледжі його було нагороджено в жовтні 2005 року  нагрудним знаком «Відмінник аграрної освіти та науки” III ступеня, у грудні 2005 року - нагрудним знаком «За вагомий внесок у розвиток освіти», у жовтні 2009 року -  знаком «Відмінник аграрної освіти та науки” II ступеня. З лютого 2012 року до 2014 року продовжив працювати викладачем.

За цей час збільшилася кількість спеціальностей. Крім будівельників, бухгалтерів та програмістів, розгорнули підготовку фінансистів, дизайнерів та організаторів виробництва, тобто менеджерів. Поповнювалася матеріально-технічна база, підтримувалися в належному стані аудиторії, лабораторії, побудовано газову мінікотельню (теплогенераторну).

Завдяки його зусиллям у коледжі відкрито нову спеціальність 5.050104 "Фінанси", проведено капітальні ремонти гуртожитку, спортзалу, бібліотеки, створено нові кабінети, підключено коледж до всесвітньої мережі Інтернет.

     2006 року змінено статус коледжу: він став Тальнівським будівельно-економічним коледжем Уманського державного аграрного університету (Про створення навчально-науково-виробничого комплексу при Уманській сільськогосподарській академії). 

Викладачі коледжу беруть участь в обласних і регіональних конкурсах, де проявляють високу педагогічну компетентність і майстерність. Зокрема, у регіональних турах конкурсу «Викладач року» брали участь:

Викладач історії Пироженко Ростислав Олександрович.

Викладач української мови й літератури Горденко Людмила Петрівна.

Викладач математики Левченко Алла Василівна. 

Викладач світової літератури Юлдашева Людмила Петрівна.

Студентська молодь коледжу також достойно представляє навчальний заклад у регіональних конкурсах та фестивалях. Так, студентка ІІІ курсу Віра Мельник два роки поспіль посідала перше місце в регіональному турі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, а в конкурсі «Студент регіону - 2012»  зайняла ІІ місце,  2013 року – перше. Валерія Овчарук у регіональному конкурсі патріотичної пісні «В ім`я Батьківщини» серед студентів-аграріїв посідала І місце два роки поспіль.

Багато уваги приділяється культурному вихованню студентської молоді, становленню її як особистості з високими моральними цінностями, вихованню справжнього громадянина України. Сприяють цьому й розмаїття народних обрядів та традиційних свят Коляди, Колодія, Великодня,  Зеленого вір`я,  Купайла, Весілля Свічки, Калити, що майстерно відтворює їх упродовж 23 років знаний  в усій Україні народний фольклорно-етнографічний гурт «Оріяни».

Студенти коледжу мають і належні спортивні досягнення.  2012 навчального року посіли третє місце в обласній спартакіаді. Багато зусиль до розвитку спортивно-масової роботи у свій час доклав колишній директор Павло Святославович Бистріцький. 

Від 03 березня 2010 року Тальнівський будівельно-економічний коледж  Уманського державного аграрного університету перейменовано на Відокремлений структурний підрозділ  Тальнівський  будівельно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва (ВСП ТБЕК УНУС).

 


 

 

Purojenko У квітні 2012 року трудовий колектив на виборах обрав на посаду директора коледжу викладача Пироженка Ростислава Олександровича. 

Ростислав Олександрович Пироженко народився 15 жовтня 1959 року в с. Криві Коліна, Тальнівського району, Черкаської області.

 1979 року вступив на історичний факультет заочного відділення Полтавського педагогічного інституту, який закінчив 1984 року.

З 27.08.1981 року прийшов працювати в Тальнівський будівельно-економічний коледж викладачем суспільних дисциплін.  2001 року йому присвоєно педагогічне звання “викладач-методист”.  2007 року Міністерством аграрної політики України нагороджений трудовою відзнакою «Знак пошани» за великий особистий вклад в справу підготовки фахівців та добросовісну працю. 

Пироженко Ростислав Олександрович працював на посаді директора відокремленого структурного підрозділу Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва до червня 2014 року. За короткий термін роботи продовжував активну роботу своїх попередників. Постійно зустрічався зі студентським активом, переймався проблемами студентів, вивчав їх запити й побажання. Проявив  організаторські та лідерські якості. Багато уваги надавав формуванню та росту творчого й наукового потенціалу педагогічного колективу. 

Ростислав Олександрович приділяв велику увагу мистецько-культурному розвитку молоді, активно залучав студентів до заходів культурно-просвітницького характеру, участі в конкурсах та фестивалях. Ось і 2013 року на заключному етапі фестивалю «Софіївські зорі» серед студентів-аграріїв мистецький колектив отримав диплом І ступеня за підписом Міністра агрополітики М.В. Присяжнюка.

 


 

 

AndruchchenkoАндрющенко Андрій Миколайович 

директор коледжу, кандидат економічних наук, доцент

Народився 08 грудня 1976 року в місті Умань Черкаської області.

З 1984 до 1994 року навчався в Уманській середній школі.

З 1994 до 1999 року навчався в Уманській сільськогосподарській академії за спеціальністю «Менеджмент організацій» та отримав кваліфікацію менеджера-економіста (диплом з відзнакою).

 2012 року  йому присуджено науковий ступінь кандидата економічних наук. 

 2014 року присвоєно звання доцента кафедри економічної теорії.

У квітні 2017 року присвоєно педагогічне звання «викладач-методист» та підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

За особистий внесок та плідну працю Андрій Андрющенко був особисто відзначений Грамотою Уманського національного університету садівництва за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців (2019 р.).

Трудова діяльність:

- з 09.1999 до 02.2001 року -  викладач Уманського агротехнічного коледжу;

- з 02.2000 до 07.2005 року -  викладач кафедри економічної теорії і політології спочатку за сумісництвом, а з 02.2001 року на основному місці роботи Уманської державної аграрної академії,  з 07.2003 року -  Уманського державного аграрного університету;

- з 07.2005 до 09.2009 року - заступник декана факультету економіки і підприємництва Уманського державного аграрного університету;

- з 09.2009 до 12.2012 року - старший викладач кафедри економічної теорії УДАУ, а з 01.2010 року - Уманського національного університету садівництва;

- з 12.2012 до 06.2014 року -  доцент кафедри економічної теорії УНУС;

-з  06.2014 до 06.2016 року - в.о. директора ВСП Тальнівський будівельно-економічний коледж УНУС;

- з 06.2016 до 05.2021 року - директор ВСП Тальнівський будівельно-економічний коледж УНУС як обраний за конкурсом;

- з 06.2021 до теперішнього часу - директор ВСП «Тальнівський будівельно-економічний фаховий коледж УНУС» як обраний за конкурсом.

Андрющенко Андрій Миколайович працює на посаді директора коледжу з 25 червня 2014 року до сьогодні. За час роботи в навчальному закладі зарекомендував себе як здібний адміністратор та організатор, умілий менеджер, який у короткі строки вивів навчальний заклад з фінансової скрути та завдяки якому навчальний заклад посідає одне з провідних місць серед навчальних закладів фахової передвищої освіти центрального регіону України.

Уся діяльність Андрія Миколайовича, як керівника навчального закладу, спрямована на поліпшення якості підготовки фахівців відповідно до державних стандартів освіти, стійкого фінансово-економічного стану, стабільну життєдіяльність навчального закладу та ефективне використання матеріальних, фінансових та енергетичних ресурсів.

За ініціативи Андрія Андрющенка розроблено концептуальні засади освітньої діяльності коледжу, скоординовано впровадження інноваційних форм та інформаційно-комунікативних технологій організації освітнього процесу для більш ефективного набуття компетентностей за відповідними спеціальностями, відпрацьовуються нові форми ведення профорієнтаційної роботи.

Андрій Миколайович є координатором та організатором освітнього процесу в умовах дистанційного навчання на платформі «Microsoft Teams». Директор постійно контролює якість надання освітніх послуг, координує вдосконалення системи контролю знань, що дозволяє досягти максимальної об’єктивності їх оцінювання. Було успішно пройдено планові акредитації та атестації: ліцензування робітничих професій муляра та штукатура, атестацію загальноосвітньої підготовки, акредитацію спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», «Будівництво та експлуатація будівель і споруд».  2020 року відкрито нову ОПП «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів» спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія».

Особливу увагу директор надає питанням поліпшення умов праці працівників та навчання й проживання студентів у гуртожитку коледжу. У гуртожитку проведені капітальні ремонти кімнат для приготування їжі, душових, туалетних кімнат, кімнат для самопідготовки тощо. Такі ж ремонти в постійному режимі проводяться в навчальних аудиторіях, кабінетах, проводяться опоряджувальні роботи по території коледжу. Так, за період 2019-2022 років побудовано дві котельні зі встановленням твердопаливних котлів, що дало можливість опалювати гуртожиток, навчальний корпус №2 та спортзал, проведені ремонти систем опалення, заміни радіаторів, трубопроводу, заміну покрівлі на будівлях навчальних корпусів. Навчальні аудиторії постійно наповнюються сучасними освітніми технічними засобами навчання.

Високий рівень управлінської культури директора коледжу характеризується застосуванням демократичного стилю керівництва, створенням у колективі сприятливого соціально-психологічного клімату, колегіальним підходом до управління навчальним закладом: усі важливі рішення приймаються через розгляд їх на засіданнях адміністративної, педагогічної ради та на зборах трудового колективу. Андрій Миколайович уміло вирішує проблеми освітнього процесу, фінансового стану та господарських питань, завжди знаходить вихід із складних ситуацій, здатний брати на себе відповідальність та відстоювати власну думку перед колективом. 

Протягом 2016-2017 років Андрій Миколайович входив у групу з розробки Закону України «Про фахову передвищу освіту» та активно працював у комітеті Верховної Ради з питань освіти і науки.

Андрій Миколайович є автором багатьох наукових напрацювань, патентів на корисні моделі: журнал «Глобальні на національні проблеми економіки», 2017р., стаття «Наукове забезпечення розвитку аграрного виробництва»; збірник наукових праць Уманського НУС, частина 2, розділ «Економічні науки», випуск 94, 2019р., розділ «Економіка житлового будівництва: стан, проблеми та перспективи розвитку (ст.32-45); патент на корисну модель, Україна, МПК F02В 43/00. «Пневматично-паровий двигун» № U 2017 08462, 2017р. (автори Зубченко О.М., Басараб В.А., Андрющенко А.М., Левченко В.В.); патент на корисну модель, Україна, МПК F02В 43/00. «Компостно-траншейна теплиця»№ U 2017 10808,2017р. (Зубченко О.М., Басараб В.А., Андрющенко А.М.); патент на корисну модель, Україна, МПК F24F7/O6; МПК A61N 1/44 «Система іонізаційної вентиляції приміщення» № U 2018  11341, 2018р. (Зубченко О.М., Андрющенко А.М., Даценко Т.А., Поліщук Н.П., студентка Будюк Д.М); навчальний підручник з вивчення курсу спеціальних дисциплін ОКР «Молодший спеціаліст» та ОКР «Фаховий молодший бакалавр» спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», до якого розробив навчальний матеріал з дисципліни «Економіка будівництва», 2019 р.  

З вересня 2020 року розпочато набір студентів для здобуття освітнього рівня молодшого бакалавра за спеціальностями:

  • 192 «Будівництво та цивільна інженерія»;
  • 192 «Будівництво та цивільна інженерія» ОПП «Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн»;
  • 192 «Будівництво та цивільна інженерія ОПП «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів»;
  • 071 «Облік і оподаткування»;
  • 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»
  • 121 «Інженерія програмного забезпечення»;

За ініціативи Андрія Миколайовича та подальшої його підтримки, з метою профорієнтаційної роботи, при коледжі створена й  працює театральна студія “L-POZITIVE”, у якій студенти коледжу та молодь з різних шкіл району працюють за напрямами: акторська майстерність, вокал, хореографія, жанрові постановки та мініатюри. 

Зростаюча популярність театральної студії в місті Тальне та за його межами, активна їх участь у профорієнтаційній роботі та викладання в соціальних мережах знятих відеороликів, челенджів профорієнтаційного напряму, відеомонтажів до Дня Гідності та Свободи України, театралізованих свят, танцювальних композицій та стилізованих постановок, участь у фестивалях та конкурсах із зайняттям престижних місць  сприяють активній популяризації навчального закладу: Фестиваль – конкурс серед студентської молоді «Софіївські зорі» - організатори Уманський національний університет садівництва, Хореографічна постановка «Гідність», 1 місце, м. Умань, 2019р.; Міжнародний фестиваль – конкурс «Україна єднає світ», Театралізована  хореографічна композиція «Ми всі діти українські», 1 місце у 5 віковій категорії (студенти вищих навчальних закладів), м. Київ, 2021р.; Фестиваль - конкурс «В ім’я Батьківщини» серед вищих навчальних закладів, Композиція «Промені», 1 місце,  м. Умань, 2020р.; Всеукраїнський інтернаціональний фестиваль-конкурс «Київ арт фест», Жанр  хореографія, постановка «Скажене весілля», 2 місце, м. Київ, 2021р.; Всеукраїнський двотуровий конкурс мистецтв «Козацькому роду нема переводу» за підтримки Міністерства культури, театральний жанр, композиція «Козацька привітальна», 1 місце, м. Київ, 2022р.; Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв «Країна Кобзаря», театралізована постановка «Зима, що нас змінила», ГРАН – ПРІ, м. Київ, 2022р; Міжнародний двотуровий конкурс «Велика родина – моя Україна» до Дня Незалежності України, Жартівлива хореографічна театралізована постановка «Антимоскальські вареники», 1 місце, м. Київ, 2022р.; Міжнародний двотуровий Україно-Хорватський багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «STARS OF GROATIA», 1 місце м. Загреб, 27.10.2022р.

Андрій Миколайович завжди чітко проявляє свою громадянську позицію, бере активну участь у житті міста, коледжу, при проведенні та організації заходів культурно-мистецьких напрямів, збереження народних традицій та залучення молоді (студентів) до активної громадської діяльності.

З перших днів війни, як умілий керівник, мобілізував та згуртував трудовий та студентський колективи коледжу для роботи в умовах воєнного стану. Узяв на себе відповідальність та організував прихисток у гуртожитку коледжу внутрішньо переміщених осіб з гарячих точок України та наданням їм гуманітарної допомоги. За 8 місяців війни було надано тимчасове житло майже 600 особам. Директор організував харчування в їдальні коледжу для внутрішньо переміщених осіб та військових територіальної оборони, щоденно дбав про забезпеченість продуктами харчування їдальні, залучаючи до цього небайдужих жителів району, бізнесменів та органи місцевого самоврядування. За його ініціативи, спільно з працівниками коледжу, внутрішньо переміщеними особами та студентами висаджено дерева на «Алеї нескорених», на честь міст, тимчасово окупованих російським агресором. 

У період війни з ініціативи директора навчальний заклад став осередком збору гуманітарної допомоги військовим та відправки її в гарячі бойові точки. Андрій Миколайович неодноразово сам особисто, ризикуючи життям, брав участь у доставці такої гуманітарної допомоги військовим та населенню, що залишилось у розбомблених містах без власних домівок та засобів для проживання.

Андрій Миколайович є ініціатором волонтерського руху в Тальнівській громаді та збору коштів на потреби ЗСУ. За період одного року війни зібрано 322 тисячі гривень та передано на потреби ЗСУ, сплетено понад 120 маскувальних сіток, зібрано та відправлено на передову продуктів харчування більш як на 300 тис.грн.


РЕОРГАНІЗАЦІЯ:

1. Тальнівський будівельний технікум наказом державного агропромислового комітету  Української РСР від 19 грудня 1990 р. № 249 реорганізовано  у Тальнівський  державний будівельно-економічний коледж (ТДБЕК);

2. Наказом Міністерства аграрної політики України від 11 листопада 2005 р. № 626 «Про  створення відокремлених структурних підрозділів Уманського державного аграрного університету» Тальнівський державний будівельно-економічний коледж реорганізований у  Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського державного аграрного університету (ТБЕК УДАУ);

3. На виконання Наказу Президента України від 28 грудня 2009 року №1111 «Про перейменування і надання статусу національного Уманському державному аграрному університету» та Наказу Міністерства аграрної політики України від 20 січня 2010 року, №13 Уманський державний аграрний університет перейменований в Уманський національний університет садівництва.

4. На виконання наказу  Уманського національного університету садівництва від 03 березня 2010 року за № 20-10/43  Тальнівський будівельно-економічний коледж  Уманського державного аграрного університету перейменовано на Відокремлений структурний підрозділ  Тальнівський  будівельно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва (ВСП ТБЕК УНУС).

5. На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України №87-р від 04 лютого 2015 року ВСП Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського національного університету садівництва переданий у сферу управління Міністерства освіти і науки України.

6. На виконання Наказу Міністерства освіти і науки України №679 від 22 травня 2020 року «Про перейменування відокремлених структурних підрозділів Уманського національного університету садівництва» Відокремлений структурний підрозділ Тальнівський будівельно-економічний коледжу Уманського національного університету садівництва перейменований у Відокремлений структурний підрозділ «Тальнівський будівельно-економічний фаховий коледж Уманського національного університету садівництва».